SİTEMİZDEN FAYDALANMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUN

Samsunspor kongresi ertelendi!

 :: GENEL :: HABERLER

Aşağa gitmek

Samsunspor kongresi ertelendi!

Mesaj tarafından RAMİZ Bir Cuma Mart 06, 2009 9:28 am

Kutlukent Beldesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen kongreye Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Sahil Güvenlik Karadeniz Komutanı Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İrfan Kaya, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan ve bazı siyasi parti temsilcileri, belediye başkan adayları ile diğer ilgililer katıldı.

Bazı kulüp üyelerinin ortak olarak divana sundukları, kongrede aday olamaması nedeniyle kısa bir süre aynı yönetimin görevine devam etmesi yönünündeki önerge oylamaya sunuldu.

Oy çokluğuyla kabul edilen önergeyle kongrenin 14 Mart'ta yapılması kararlaştırıldı.

Vali Güzeloğlu, Samsunspor'a gerekli tüm desteğin verilmesi gerektiğini belirtti.

Samsunspor'un bir marka olduğunu belirten Güzeloğlu, şöyle konuştu:
''Bilindiği gibi kulüp başkanı bir kaç gün önce kongrede aday olamayacağını söyledi. Bunun üzerine kulüp başkanı ve ticaret odası başkanıyla bir araya gelip bir toplantı yaptık. Toplantıda Samsunspor'a nasıl kaynak sağlayıp takımı bulunduğu sıkıntının içinde çıkarmanın yollarını görüştük. Ticaret Odası başkanı üzerine düşen her görevi ve yardımı sağlayacakları söyledi. Biz de tüm kamu kurumlarımız ve şehrin ileri gelenleriyle birlikte görüşüp, çözüm yolları bulacağız. Samsunspor için şehrin dinamiklerini harekete geçireceğiz. Kulübü yönetimsiz bırakmak olmaz. Onun için hep birlikte çözüm üretmek zorundayız. Olmazsa bağış kampanyası da başlatabiliriz.''

Kulüp Başkanı Fuat Köktaş da kendilerine yeteri kadar destek verilmediğini, takımın ekonomisinin iyi olmadığını kaydetti.

Önergeye karşı olmasının mümkün olmadığını ifade eden Köktaş, şunları söyledi:
''Sayın Valimizin belirttiği gibi bir görüşme yapıldı. Kongrenin ertelenmesinin ardında kalan süre içinde olumlu gelişmelerin olmasını temenni ediyorum. Bazı takımlara bakıyorum, belediye destekli gelir kaynakları var. Bu neden Samsun'da da olmasın. Göreve geldiğimizden bu zamana kadar, takımı valimiz ve bazı işadamlarının verdiği destekle buralara kadar getirebildik. Ancak bundan sonrası çok zor, o nedenle şehrin önde gelenleri bu takıma her zamankinden daha fazla desteği vermelidir. Eğer bu destek verilmezse, takımı bırakıp şehri bile terk edeceğim. Gereken destekler sağlanırsa, bu takım gelecek sezon eskisi gibi Süper Lige çıkar.''

RAMİZ

Mesaj Sayısı : 271
Kayıt tarihi : 20/02/09
Yaş : 22
Nerden : ankara

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 :: GENEL :: HABERLER

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz